18. juuni 2007

Muutub, aga väga vähe...


Viimane otsus kõlab siis nii, et ma ei loobu praegusest riistvarast. Välja vahetan ainult audio-interface'i.

Lugesin arvamusi selle kohta, et tegelikult tarkvaralised sünteesiad ei ole ikkagi päris see, mis raudvaralised (isegi kui need viimased on digitaalsed). DSP ehk digital signal processing on see vahend, mis eristab tarkvara eriliselt steriilset heli raudvarast...
Ühesõnaga metsa. Ainiti tarkvara peale ma üle minna ei kavatse. Siiski mõnda Arturia soft-sünti tahan küll. Võimalik, et seda steriilset heli teeb väheke mahedamaks minu Space Bug analoog-kajamasin.

Audio-interface on mul praegu M-Audio Firewire 410. Kaks sisendit ja kümme väljundit. Nii laias laastus. Kui mitte lugeda erinevaid digitaalseid sisendeid. Uus loom tuleb kaheksa analoog-sisendiga ja ka kümne väljundiga. Praegune jubin on suht lagunenud juba, mitte et ma teda muidugi liiga õrnalt hoidnud oleks. Aga kõrvaklapi pesad ei taha eriti enam ühendust anda ja midagi koliseb sees. Küll muidugi jätkuvalt töötab.
Uus tuleb tellida ja aparaat on Alesis iO|26. Väljanägemine on tal selline:


Ma loodan mitut asja: et see on vastupidavam; et ta töötab paremini, lihtsamini ja loogilisemalt; et ta ikka jõuab piisavalt kiirelt siia.... jne.

9. juuni 2007

Beta 1.1

Mida enam ma netis tuulan ja selle CME kohta loen, seda kahtlasem tundub nende odavama otsa toodang. Pigem on ülekaalus need kommentaarid, kus keegi on saanud juba poest vigase aparaadi, pluss siis veel see, et mingid funktsioonid taas ei tööta.

Vaatame siis veel seda Ediroli.

Selline, muuseas...:



Mitte päris nii flashy, kui CME. Aga praegu ma veel ei tea, kui seiklushimuline ma olen, et see CME tellida ja siis tagantjärgi jännata..

MIDI siin MIDIvidivici seal

Jätkates eelmist teemat ja arendades seda..

Kuidagi tuleb ju seda softsünti ka kontrollida ehk siis mängida. Siit tuligi ühel hetkel suht lambist Juno-G müüki panna (mõeldudtehtud) ja muretseda vähe korralikum MIDI-klaviatuur.

Algselt mõtlesin Edirol PCR-800 peale, kuna tegemist on siiski Rolandi tütarfirmaga ja hoiaks sisuliselt sama liini. Ma ei teagi öelda, kas Rolandi asjad on olnud nii veatud ja ideaalsed, aga vähemasti on siiani olnud selle kontserni toodetel suht stabiilne kvaliteet. Võimalik, et mitte parim, aga mõneti kindlapeale väljaminek. Seda enam, et PCR-800 oli Is Musicus poes kohapeal täiesti olemas ja mõistliku hinnaga. Miinus on see, et netis lugedes tuli välja selle tootega paar jama. Mingi funktsioon, mis suure suuga välja reklaamiti (ja ka minu elu üldiselt kergemaks oleks teinud), pidi puudu olema ja ei teata ka veel seda, millal see siis lõpuks lisatakse. Seda enam, et toetust Macile otseselt ei ole. Kaasas olev (tõsi küll päris hea) tarkvara on puhtalt Windowsi teema. Plaan on kõige selle juhtimiseks MacBook Pro muretseda. Teoreetiliselt saaks seal ka Windowsi püsti panna, aga siis kaoks nagu kogu Maci mõte ära...

Siis veel tuuseldades avastasin CME toodangu. Väidetavalt suht kindel jne. Leidsin ka, et näiteks Sugababes'i taustabändis on üks selle firma klahvka... =)

Täpsemalt siis minu jaoks huvitav CME UF seeria. UF6 ehk siis 61 klahviga variant. Pillipood.ee annab kolm erinevat varianti. Musta-punasega klassikaline lihtne variant. Hõbe-helepuitpruunikas eriväljalase sisse-ehitatud FireWire audiointerface'iga (mis on väga lahe asi) ja kolmas variant (hinnalt keskmine) on Waldorfi eriväljalase, kus on mingid sündisaundid ka sisse pandud.

UF6 klassikaline variant näeb kohati päris retro välja. Ehk siis natuke 80'ndate teema. Selline:


Ma veel päris täpselt ei tea, kuidas ma oma rahadega välja mängin. Teine küsimus on selles, kuidas see üleminek välja nägema hakkab. Peab ju jälle kõik saundid välja otsima ja kuidas laivideks kasutamiskõlblikult üles sättima. Ja selleks on vaja aega. Põhimõtteliselt saan ju praegu juba hakata sellega tegelema. Ka Juno-G'd saan sama moodi MIDI-klaviatuurina kasutada.

Õnneks lähitulevikus laive paistmas ei ole ja peaks asja käsile võtma. Samas, peaks ka kolimise käsile võtma ja sellega ühelepoole saama... Nöök..